czwartek, 9 listopada 2017

Kupon IRC – dlaczego jest on taki ważny?Kupon IRC to nic innego jak Międzynarodowy kupon na odpowiedź, teoretycznie taki kupon powinniśmy dostać w każdej placówce pocztowej...ale niestety w praktyce wygląda to zupełnie inaczej i nie jest to łatwe aby go zdobyć. Najczęściej można go dostać na głównej poczcie w większych miastach choć i tam zdarzają się braki lecz starają się je uzupełniać zamawiając nowe.

Niestety przy okienku często zdarza się że Pani która Nas obsługuje kompletnie nie wie o co pytamy, nie raz miałem taką sytuację lecz zawsze starałem się wytłumaczyć co to takiego lub też pokazać zdjęcie tego kuponu z telefonu, bądź też prosiłem aby zapytała kogoś innego starszego stażem, bo jak wiemy na poczcie pracuje coraz więcej nowych młodych pracownic.

Warto przy zakupie kiedy Pani już odnajdzie kupon poprosić aby przybiła datownik na kuponie po lewej stronie w kółeczku „PL” czy jest to potrzebne? Tu pojawiają się kwestie sporne jedni nie otrzymali odpowiedzi kiedy wysłali kupon IRC bez datownika a inni twierdzą że to nie jest potrzebne i odpowiedź dostanie się bez tej „pieczątki”. Ja natomiast zawsze proszę o podbicie kuponu ponieważ to nic nie kosztuje a człowiek jest pewny że wysłał prawidłowy IRC.

W Naszym kolekcjonerstwie kupon IRC jest bardzo ważny bowiem jeśli wysyłamy prośbę o autograf do skoczka z zagranicy trzeba wsadzić do koperty w/w kupon tak aby zawodnik mógł Nam odesłać autograf nie pokrywając kosztów wysyłki ponieważ wymienia to bezpłatnie na znaczek o wartości Naszego kuponu

Obecnie kupon kosztuje 6zł.

Pozdrawiam! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz