niedziela, 4 lutego 2018

257 - Marit Bjørgen

Witajcie!

Jesteśmy już na ostatniej prostej przed IO w Korei na pewno jedna z faworytek w żeńskich biegach narciarskich będzie Marit Bjørgen której to będą piąte Igrzyska Olimpijskie w karierze. Można śmiało powiedzieć że jest aktualnie najlepszą biegaczką w historii tej dyscypliny, stawała 177 razy na podium PŚ wygrywając 112 razy, przez wiele sezonów była odwieczną rywalką Naszej Justyny Kowalczyk przez co wielu Polaków jej nie lubiło. 

                                257) Marit Bjørgen

Marit Bjørgen (ur. 21 marca 1980 w Trondheim) – norweska biegaczka narciarska, dziesięciokrotna medalistka olimpijska (sześciokrotna mistrzyni olimpijska), dwudziestosześciokrotna medalistka mistrzostw świata (osiemnastokrotna mistrzyni świata), czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata, trzykrotna zdobywczyni Małej Kryształowej Kuli w klasyfikacji dystansowej, pięciokrotna zdobywczyni Małej Kryształowej Kuli w klasyfikacji sprinterskiej oraz zwyciężczyni Tour de Ski. Jest samodzielną rekordzistką w liczbie zwycięstw oraz miejsc na podium w zawodach Pucharu Świata oraz wielokrotną mistrzynią olimpijską i świata, a także najbardziej utytułowaną sprinterką w historii Pucharu Świata.

W tym tygodniu nowe autografy od:
- Andreas Alamommo 
- Anljaz Osterc
- Natalia Matveeva 
- Yulia Belorukova

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania oraz odwiedzania i lajkowania mojego profilu na Facebooku link znajdziecie klikając tutaj

6 komentarzy: