niedziela, 6 listopada 2016

196 - Domen Prevc

Siemanko!

Dziś 3-ci i ostatni z braci Prevców a zarazem najmłodszy czyli Domen Prevc. Miniony sezon był jego debiutanckim sezonem w Pucharze Świata w którym dwukrotnie stawał na podium konkursów PŚ. Z Mistrzostw Świata juniorów które odbyły się w Rasnovie na Rumunii przywiózł tylko srebrny medal z konkursu indywidualnego gdzie był głównym faworytem do złota.

                                   196) Domen Prevc

Domen Prevc (ur. 4 czerwca 1999) – słoweński skoczek narciarski, medalista mistrzostw świata juniorów oraz olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy, mistrz Słowenii w drużynie.W listopadzie znalazł się w składzie Słowenii na inaugurujące sezon 2015/2016 zawody w Klingenthal. Prevc w debiucie stanął na drugim stopniu w konkursie drużynowym oraz zajął 8. miejsce w konkursie indywidualnym. 19 grudnia 2015 podczas pierwszego konkursu w Engelbergu Domen zajął 2. miejsce i pierwszy raz stanął na podium w Pucharze Świata. Przegrał jedynie ze swoim starszym bratem Peterem.29 stycznia 2016 podczas kwalifikacji do sobotniego konkursu na Okurayamie w Sapporo ustanowił nowy rekord obiektu, wynoszący 141 metrów.W tym tygodniu nowe autografy od:
- brak

Na blogu pojawiła się również zakładka "plastrony" gdzie znajdziecie zdjęcia plastronów które mam w swojej kolekcji a wystarczy kliknąć tutaj

Zapraszam was do komentowania oraz odwiedzania mojego fanpage na facebooku jest tam Nas coraz więcej! klikajcie i lajkujcie! link znajdziecie tutaj 

7 komentarzy:

  1. Gratuluje:)
    zapraszam na nowy post: http://autografyryska.blogspot.com/2016/11/27-kaarel-nurmsalu.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Serdecznie gratuluję,kibicuje Domenowi, ale pamiętam jak nie miło wobec mnie zachował się na LPK w Wiśle ;p zapraszam do mnie na nowy post: http://skokinarciarskie98.blogspot.com/2016/11/52-krzysztof-leja.html :)

    OdpowiedzUsuń