niedziela, 27 maja 2018

273 - Werner Schuster

Siemanko!

Kolejny trener pojawia się na moim blogu jest to były Austriacki skoczek a od 2008r trener reprezentacji Niemiec. W karierze zawodniczej może jedynie się pochwalić drugim miejscem w konkursie PŚ w Sapporo i nie przegrał z byle kim bo był za Matti Nykanenem a miało to miejsce w sezonie 1987/88. Również sukcesem można nazwać 7 miejsce na Mistrzostawch Świata w lotach w 1988 które rogrywane były w Oberstdorfie, jest też i rekordzistą słynnej zamkniętej skoczni w USA Copper Peak skoczył tam 158m. 
Jako trener jego podopieczny tylko raz zdobył Puchar świata a był to Severin Freund w sezonie 2014/15, na minionych igrzyskach zdobył ze swoimi zawodnikami srebro w drużynie oraz złoto i srebro indywidualnie Wellinger. Pierwszy sukces trenerski osiągnął z Martinem Schmittem w 2009r Martin zdobył na Mistrzostwach świata srebrny medal w konkursie indywidualnym. 

273) Werner Schuster 

Werner Schuster (ur. 4 września 1969 w Hirschegg) – austriacki skoczek narciarski i trener. Od 2008 trener reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich.Werner Schuster studiował psychologię sportu na uniwersytecie w Innsbrucku. W latach 1998–2007 pracował, jako trener młodzieży w Skigymnasium w austriackim Stams (jego wychowankami są m.in. Gregor Schlierenzauer i Andreas Kofler). Po sukcesach swoich podopiecznych został zatrudniony jako trener Szwajcarów. Od 2008 jest trenerem reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich.


W tym tygodniu nowe autografy od:
- brak

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania oraz odwiedzania i lajkowania mojego profilu na Facebooku link znajdziecie klikając tutaj

4 komentarze: